KONKURS “I Know America 2018”

Właśnie rozpoczęła się rejestracja do 15 edycji konkursu I Know America!

Do 6 listopada 2017 r. można rejestrować się na stronie  http://knowamerica.pl/
Do wygrania m.in. trzy indeksy na studia w American Studies Center – OSA UW i staż w American Chamber of Commerce in Poland!
Zarejestrujcie się i sprawdźcie, jak dobrze znacie Stany Zjednoczone!

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym zarejestrowani uczniowie “internetowo” odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań po angielsku. Pytania zostały opublikowane na stronie już 9 października. Ostateczny termin nadsyłania odpowiedzi upływa 15 listopada 2017 r. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, “słynne cytaty”, sport.
Wśród głównych nagród znajdują się trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (jedynym dodatkowym warunkiem jest zdana matura z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z wynikiem minimum 50%, aby można było przyjąć, że dana osoba poradzi sobie ze studiami
w języku angielskim
). Kolejną nagrodą jest miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie. Stażysta dostanie też nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie. Wszyscy laureaci otrzymają dyplomy oraz książki. Więcej informacji na temat nagród Fundacja opublikuje w grudniu 2017 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie American Corner Radom.
Wszyscy uczniowie chętni do wzięcia udziału w wyżej opisanym konkursie proszeni są o kontakt z prof. Izabellą Białek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress