Geo wycieczka do Kielc

W dniu 27 lutego 2018r. uczniowie z klas drugich i trzecich pod opieką p. Krzysztofa Tomczyka i p. Ewy Wziątek uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Kielc w  ramach projektu „Przez kształcenie do Sukcesu”. Swoją wędrówkę rozpoczęli od wizyty w Rezerwacie „Kadzielnia”. Nazwa wzgórza pochodzi od rosnących tam ziół, które były zbierane na kadzidła dla potrzeb katedry. Kadzielnia to także jedno z najbardziej znanych skupisk jaskiniowych w Polsce. Trzy z 25 jaskiń, których łączna długość korytarzy wynosi 678 m, udostępnia Podziemna Trasa Turystyczna o długości 140 m.

Następnie młodzież wraz opiekunami odwiedziła kielecki Geo Park, gdzie wysłuchała dewońskiej opowieści i zwiedziła wystawę, na której zaprezentowano procesy geologiczne zachodzące na terenach obecnego województwa świętokrzyskiego na przestrzeni 550 milionów lat. Po spenetrowaniu wnętrza Ziemi Kapsułą Symulatora 5D młodzi badacze z X LO wzięli udział w zajęciach teoretyczno – praktycznych w sali warsztatowej, podczas których nabyli umiejętności obróbki i polerowania skał wapiennych.

Podsumowaniem wycieczki był spacer po centrum Kielc, podczas którego uczestnicy poznali historię tego miasta i obejrzeli najstarsze zabytki.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress