Spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka”

W dniu 15 marca 2018 r. odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Historia Cię szuka” – to projekt realizowany jest przez Resursę Obywatelską we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Radomskim Towarzystwem Naukowym.

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie obejrzeli film o św. Kazimierzu Jagiellończyku i wysłuchali wykładu pani Elwiry Dzikowskiej.

Młodzież z X LO wraz z opiekunami: p. Danutą Karoń, p. Marią Owczarek, p. Bożeną Kucharską i p. Ewą Wziątek już kilkakrotnie uczestniczyła w projekcjach filmów dokumentalnych poświęconych ważnym wydarzeniom historycznym oraz przybliżających i przypominających sylwetki wybitnych ludzi związanych z naszym miastem.

Zaplanowane są już kolejne spotkania z pracownikami Resursy w naszej placówce m.in. o Radomskim Czerwcu ’76.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress