DLA NIEPODLEGŁEJ

100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

13 listopada w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Już od samego rana dało się odczuć atmosferę narodowego święta. Uczniowie i nauczyciele z biało – czerwonymi kotylionami, na korytarzach okolicznościowe gazetki. Uczniowie pod opieką p. Danuty Karoń i p. Katarzyny Standowicz oraz ks. Sławomira Ziółka przygotowali również uroczystą akademię. Zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej. Na koniec cała społeczność szkoły włączyła się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.


Lekcja patriotyzmu w X LO

To było śpiewające uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W piątek, punktualnie o godzinie 11:11, uczniowie X LO im. Stanisława Konarskiego odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.


Wycieczka edukacyjna do Warszawy

8 listopada 2018r. korzystając z zaproszenia Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, grupa uczniów z naszej szkoły, nad którą opiekę sprawowała pani Ewa Wziątek wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy zorganizowanej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Nasi licealiści wraz z innymi uczestnikami wycieczki oraz studentami z Białorusi i Ukrainy odwiedzili: Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa, Łazienki Królewskie oraz Belweder.

Dla wszystkich była to bardzo ciekawa i wartościowa lekcja historii, którą mogliśmy odbyć w tak ważnych dla naszego kraju miejscach pamięci.


„Radomianie na drodze do niepodległości”

Wśród radomian biorących udział w uroczystym otwarciu wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu obecni byli uczniowie z kl. IIIA: Gabriel Głuch i Krzysztof Kośla oraz p. Ewa Wziątek. Zapraszamy do wysłuchania wywiadów!!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress