Uczniowie Konarskiego na szlaku gry miejskiej „Republika Radomska”

Miło nam poinformować, że zgrana i silna drużyna w składzie: Aleksandra Górnik z klasy 3b oraz uczniowie z 3a: Gabriel Głuch, Anna Jakubowska, Kamil Zjawiński, Agata Kaźmierczak, Klaudia Lożyńska i Kamil Kośla, wywalczyła IV miejsce w grze miejskiej pt. „Republika Radomska”. Grę miejską zorganizował Zespół Szkół Budowlanych im. K. Wielkiego wraz z Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Radomia pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

W minioną sobotę 3 listopada o godzinie 10.00 rozpoczęła się rywalizacja. W szranki stanęło 6 drużyn z radomskich szkół ponadgimnazjalnych. Każda drużyna wraz z opiekunami przemieszczała się ulicami naszego miasta odwiedzając punkty kontrolne, w których musieli wykonać określone zadania. Wędrowaliśmy w śródmieściu i ulicami Żeromskiego, Piłsudskiego, Kościuszki i Malczewskiego poznawaliśmy historię przebiegu i powstania Republiki Radomskiej, będącej pierwszą namiastką niepodległości na ziemiach polskich. Na szlaku uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii i mieli okazje wysłuchać mini wykładów przewodników miejskich radomskich z TMHiZR. Rywalizacja zakończyła się około południa galą podsumowującą w ZSB przy ul. Kościuszki, gdzie zostały wręczone dyplomy i nagrody.

Wspaniała atmosfera na szlaku gry oraz zdobycie cennych doświadczeń umiliło nam sobotnie przedpołudnie i było okazją do ciekawego spędzenia czasu. Gratulujemy!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress