Z dumą donosimy – podsumowanie „Świątecznej Akcji Paczka 2018” w Warszawie z udziałem naszej Szkoły!!!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 
Jan Paweł II 

18 lutego w gmachu się XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Henryka Jankowskiego „Kuby” w Warszawie z udziałem Aurelii Michałowskiej Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Doroty Skrzypek, Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące „Świąteczna Akcja Paczka 2018”.

Wśród uczestników spotkania byli min.: prof. Łukasz Szumowski – Minister Zdrowia, przedstawiciele Kancelarii Senatu RP, Przemysław Sypniewski – prezes Zarządu Poczty Polskiej, Bogdan Ścibut- Komendant Główny OHP, Cezary Jurkiewicz – Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, Norbert Szczepański – Burmistrz Dzielnicy Wawer, Artur Wolter – Prezes Zarządu Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wiesław Leszko – Wojewódzki Komendant  OHP w Warszawie.

Organizatorami akcji obok Mazowieckiego Kuratora Oświaty były: Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, Polska Fundacja Narodowa oraz Poczta Polska. W tak zaszczytnym gronie naszą Szkołę reprezentowali Katarzyna Szydło z klasy 2a i Dawid Owczarek z klasy 2b (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – organizatora akcji w naszej Szkole) wraz z opiekunem p. Kingą Piasta i p. Edytą Stępniewicz – koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania, wręczono podziękowania dla osób i instytucji zaangażowanych w realizację tej szlachetnej misji oraz omówiono harmonogram działań podczas kolejnej edycji akcji, organizowanej przed świętami wielkanocnymi.

Konferencji towarzyszyły utwory w wykonaniu Pani Julii Ivanovej, córki wieloletniej społecznej działaczki polonijnej w Buriacji na Syberii, obecnej repatriantki oraz Pani Julii Krickiej, byłej solistki zespołu „Liberamente” działającego przy Parafii Najświętszego Odkupiciela w Grodnie na Białorusi.

W grudnia  2018 r. roku organizatorzy wraz z uczestnikami akcji, odwiedzili Polaków mieszkających na terenie Białorusi i Litwy, przekazując im ponad 850 paczek żywnościowych.  W przygotowaniu akcji – zbieraniu darów brały udział  54 szkoły
z całego województwa mazowieckiego (w tym Nasza) oraz przedstawicie 10 jednostek Ochotniczych Hufców Pracy.

To wspaniałe wydarzenie, okazja do spotkania tylu osobistości oraz przekonanie, że byliśmy częścią wielkiej akcji pomocy, że dołożyliśmy „naszą” cegiełkę wsparcia dla Rodaków żyjących na Kresach długo zapadnie w naszej pamięci i sercach.  Przypomnijmy, zatem: na przełomie listopada i grudnia w naszej Szkole zebraliśmy prawie 30 kg żywności oraz ponad 12 kg chemii gospodarczej, które następnie radomski oddział OHP dostarczył na miejsce zbiórki.

W tym miejscu chcielibyśmy całej społeczności szkolnej podziękować za dar serca
i już dziś zaprosić do wielkanocnej edycji akcji „Pomoc Polakom na Kresach”, bo pomaganie jest dziecinnie proste i warto pomagać!!! J ZAPRASZAMY

                                               Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress