PODSUMOWANIE PROJEKTU [DO]WOLNOŚĆ

Uczniowie naszej szkoły: Sandra Prażmowska z klasy 1a, Bartłomiej Bińkowski i Patryk Kosakowski z 1b, Kacper Jóźwiak z 1d oraz Emila Cieciora, Natalia Jankowska, Maciej Małecki, Dawid Owczarek i Kamil Zasada z klasy 2b, brali udział w projekcie społecznym [DO]WOLNOŚĆ w ramach wielkiego projektu – Wolność 24/7 Miejskiego Ośrodka Kultury „AMFITEATR” w Radomiu.

Projekt realizowany był od 30 marca do połowy czerwca. W ramach sobotnich warsztatów filmowych prowadzonych przez artystę sztuk wizualnych Piotra Piastę – autora i koordynatora projektu nasi uczniowie mieli szansę stworzyć etiudę filmową pod opieką doświadczonych specjalistów w profesjonalnie wyposażonej Pracowni Nowych Mediów Kuźni Artystycznej radomskiego „AMFITEATRU”. W trakcie projektu nasza młodzież eksplorowała różnorodne rozumienie pojęcia „wolność” wśród mieszkańców Radomia. Uczniowie odwiedzili i przeprowadzili wywiady z różnymi radomskimi środowiskami, m.in. Muzeum Rowerów w Radomiu i rozmowy z członkami Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów – Sprężyści, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu czy Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu. Jednym z ważnych momentów projektu był happening [DO]WOLNOŚĆ zorganizowany na ulicy Żeromskiego i placu Corazziego. Udział w projekcie był dla naszych uczniów niezapomnianą przygodą, okazją do rozwoju, poznania technik filmowych oraz ciekawie i pracowicie spędzonego czasu.

Punktem kulminacyjnym projektu [DO]WOLNOŚĆ był przedpremierowy pokaz filmu na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 19 czerwca 2019r. w murach naszego liceum. Na uroczystość przybyli przedstawiciele radomskiego „AMFITEATRU”, filmowcy pracujący z naszymi uczniami, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz społeczność szkolna i rodzice. Warto dodać, że premiera filmu [DO]WOLNOŚĆ dla mieszkańców Radomia odbędzie się tuż po wakacjach.

Na zakończenie pragnę podziękować Dyrekcji szkoły, Dyrekcji MOK „AMFITEATR”, pracownikom tej placówki, koordynatorowi projektu oraz naszej zdolnej młodzieży.

Zapraszamy do galerii zdjęć dokumentującej projekt [DO]WOLNOŚĆ.

Kinga Piasta – szkolny koordynator projektu

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress