Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Kochani, przed nami Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień- World Hello Day, przypadający na dzień 21 listopada. Dzień ten został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników i dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach. Polska przyłączyła się do obchodów w roku 2006, a Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie, w tym laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Jesteśmy w trudnym czasie pandemii, która nie zwalnia nas jednak od bycia życzliwym.

Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach jak choćby pamięć o bliskich osobach, troska o siebie i innych. Warto być życzliwym, bowiem zwykłe miłe słowo może odmienić życie człowieka.

Życzliwość wiąże się z akceptacją siebie jako niepowtarzalnej jednostki, która oprócz wad posiada zalety-skarby dzięki którym możemy czynić dobro.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest dniem symbolicznym, nie ograniczającym się tylko do celebracji tego jednego dnia. Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacji w których ważna jest nasza postawa oraz bezinteresowna życzliwość. Zwykłe pozdrowienia skierowane do bliskich, sąsiada, okazana pomoc nieznajomej osobie sprawiają, że my sami zaczynamy widzieć siebie w bardziej pozytywnym świetle.

World Hello Day może być najlepszą okazją do zażegnania jakiegoś sporu, konfliktu. Zatem działajmy, bądźmy czujni w myśl bardzo aktualnego powiedzenia: „Bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca”…co pokazuje poniższy filmik. Życzliwość jest jak bumerang…zawsze do nas powróci.

Szkolne Koło Wolontariatu – Waleczne Serca

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress