Razem w święta…

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Matka Teresa z Kalkuty

Boże Narodzenie to czas wzajemnego szacunku, refleksji nad tym co ważne i istotne. Nasza Społeczność wie doskonale, że to nie tylko choinka, prezenty są istotą Świąt. Najważniejsza jest troska o sprawy duchowe, myślenie o drugim człowieku, powzięcie postanowień. Jednym z nich było przygotowanie ozdób świątecznych, żywności i pierniczków dla osób, z którymi współpracujemy, o którym zawsze ciepło myślimy. Nasze przedświąteczne spotkania rozpoczęliśmy od odwiedzin w Urzędzie Miasta, gdzie osobiście złożyliśmy życzenia Panu Prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu, jak również przekazaliśmy symbole Świąt dla Pani Wiceprezydent Katarzyny Kalinowskiej. Życzenia świąteczne przekazaliśmy również naszym radomskim Redaktorom, którzy towarzyszą nam na co dzień: pani Annie Papis z Radia dla Ciebie, szefowi portalu Radom 24 – panu Markowi Wiatrakowi , pani Weronice Chochoł z Radia Plus, panu Antoniemu Sokołowskiemu z Echa Dnia. W dalszą drogę ruszyliśmy do Domu Kombatanta, w którym mieszka pani Lucyna Adamkiewicz ps. „Ewa”, łączniczka w Zgrupowaniu „Chrobry I”, uczestniczka Powstania Warszawskiego i więźniarka niemieckich obozów Auschwitz i Gusen II. Pani Lucyna była dwukrotnie naszym Gościem, jest osobą świadczącą prawdę o naszej wojennej Polsce. Zasługuje na ogromny szacunek. Nie mogliśmy odmówić sobie przynajmniej rozmowy telefonicznej z panią Lucyną, podczas której przekazaliśmy życzenia bożonarodzeniowe od naszej szkolnej Społeczności. A o przekazanie symbolicznej choinki poprosiliśmy pracownika Domu Kombatanta. W naszych postanowieniach nie mogło zabraknąć również odwiedzin Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza przy ulicy Garbarskiej, dla których przygotowaliśmy pierniczki i choinkę z bombkami. Swoje kroki skierowaliśmy również do Schroniska dla Bezdomnych przy ulicy Słowackiego 188, gdzie na ręce kierownik schroniska pani Elżbiety Kocon przekazaliśmy głównie żywność: makarony, herbatę, kawę, konserwy, cukier, słodycze i wiele innych produktów, które zostaną rozdane Bezdomnym. Nie zabrakło też ozdób choinkowych i pierników, które zostały upieczone przez Przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 10. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Przedszkola pani Beacie Małek, nauczycielom – paniom: Edycie Gajownik, Justynie Munik i Annie Zawadzkiej za

ogromne zaangażowanie w akcję przedświąteczną i piękny gest obdarowania Potrzebujących. Odwiedziliśmy również Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Razem, z którym współpracujemy już od pewnego czasu. Tu przekazaliśmy też rower terapeutyczny dla dziecka z problemami w poruszaniu się. Nie mogliśmy tez zapomnieć o naszych braciach mniejszych – dlatego zapasy żywności w postaci karm suchych, mokrych trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy dotrzeć do tylu wspaniałych osób, poczuć rodzinną więź z nimi. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie naszej Szkolnej Społeczności. Z całego serca dziękujemy Uczniom, ich Rodzinom za dar serca w postaci pierniczków i dary żywności dla Bezdomnych. Szczególne podziękowania kierujemy do /w porządku według klas/:

Karola Godka klasa 1a,

Joanny Mąkosy klasa 1b,

Bartłomieja Bulskiego klasa 1b,

Grzegorza Rusa klasa 1b

Radosława Szczerby klasa 1b,

Marii Wlazło klasa 2a,

Oli Borkiewicz klasa 2 a,

Patrycji Dobrzańskiej klasa 2a,

Patrycji Kwiatkowskiej klasa 2 a,

Pauliny Szydło klasa 2a,

Oskara Klicha klasa 2a,

Kamila Prusa klasa 2a,

Aleksandry Waniek klasa 2c;

Zuzanny Dziekan klasa 2d,

Julii Szymańskiej klasa 2d,

Mai Maj klasa 2f,

Michała Bińkowskiego klasa 3d,

Równie serdecznie dziękujemy taksówkarzowi panu Dariuszowi Ryło, który pomógł nam dotrzeć w tyle miejsc na czas, stając się przy tym naszym Honorowym Wolontariuszem.

Pamiętajmy nikt w tym świątecznym czasie nie powinien być sam. Ważna jest pamięć serca. Ona stanowi o wielkości człowieka.

Koło Wolontariatu Waleczne Serca

Samorząd Uczniowski

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress