Tradycje

RAJDY INTEGRACYJNE

Co roku odbywa się rajd integracyjny klas pierwszych. Połączony jest z otrzęsinami pierwszaków. Wszyscy bawią się świetnie, biorąc udział w wielu konkursach. Uczestnicy integrują się we wspólnej zabawie. Rajd kończy wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Klasa, która wygra wszystkie konkurencje przygotowuje rajd w kolejnym roku.

TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ “Z PODWÓRKA DO NBA”

Do tradycji naszej szkoły weszła coroczna impreza sportowa organizowana od 2002 r przez nauczycieli wychowania fizycznego X LO i Centrum Aktywności Lokalnej Śródmieście pod hasłem “Z podwórka do NBA”. W zawodach startują drużyny szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Celem imprezy jest aktywacja młodzieży do uczestnictwa w imprezach rekreacyjno – sportowych.

FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Lato to czas kiedy w naszym mieście życie kulturalne przeżywa ponowne narodziny. Przechodząc ulicami miasta, prawie na każdej ulicy możemy ujrzeć interesujące ogłoszenie o zbliżającej się imprezie. Nauczyciele naszego Liceum również postanowili włączyć się do urozmaicenia tego okresu, za sprawą stworzenia święta muzyki dla młodzieży.
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej jest szansą dla wszystkich młodych ludzi, którzy pragną swoje życie połączyć z muzyką i śpiewem. Już po raz trzeci nasza szkoła zorganizowała wielkie święto muzyki dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, festiwal odbył się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, wynosiła bowiem blisko 40 wykonawców. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Prezydent miasta Radomia- Andrzej Kosztowniak, patronat medialny Telewizja kablowa Dami.
W gronie fundatorów nagród dla zwycięzców znaleźli się: Pan Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego, Wyższa Szkoła Handlu i Finansów Międzynarodowych, Wyższa Szkoła Biznesu, Szkoła Języków Obcych “Lingualink”.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress